kobzaryk29@ gmail.com

Сторінка вихователя-методиста

АСТАНІНА ІВАННА МИХАЙЛІВНА

Освіта: ДВНЗ Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника «Початкова освіта», 2007 р. ДВНЗ Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника «Початкова освіта», 2014 р. Кваліфікація: Вчитель початкових класів, вчитель англійської мови та літератури в початкових класах, вихователь дітей дошкільного віку, логопед Педагогічний стаж: 10 років. Кваліфікаційна категорія: спеціаліст ІІ категорії. Посада: вихователь-методист з 2014 року. Методичну службу можна порівняти з айсбергом – 10% айсберга знаходиться над поверхнею води і доступне нашому погляду, а 90% – в глибині океану; 10% роботи методичної служби видно оточуючим, а 90% залишається непомітним для батьків, молодих педагогів та інших співробітників. Лише керівник, члени атестаційної комісії або досвідчені педагоги зможуть достойно оцінити цю роботу. Методична робота – це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності. Методична робота в ДНЗ – це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою, самовихованням, самовдосконаленням педагогів), на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ДНЗ в цілому, а в остаточному результаті на вдосконалювання навчально-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей. Методичний кабінет дошкільного навчального закладу – є центром методичної допомоги практичним працівникам та поширення науково-психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку. Методична служба виконує разом з адміністрацією й педагогічним колективом і за їхнім запитом наступні функції: 1. забезпечення професійною інформацією; 2. організація методичної й науково-дослідної роботи ДНЗ; 3. підтримка експериментальної роботи педагогів в ДНЗ; 4. діагностика й аналіз навчально-виховного процесу; 5. організація індивідуального консультування й професійної підтримки педагогів; 6. допомога педагогам в підготовці до атестації; 7. організація підвищення кваліфікації; 8. допомога щодо підвищення якості освітнього процесу; 9. виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду; 10. участь і організація семінарів, конференцій, майстер-класів; 11. виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду; 12. допомога, участь у розробці й проведенні експертизи інноваційних програм, методик, навчальних планів; 13. методична допомога в проведенні відкритих заходів допомога у проведенні професійних конкурсів.